Organizační pokyny

REGISTRACE: Pro první (domácí) a druhou (lokální) úroveň účasti (podrobněji viz níže) je nutné se zaregistrovat pomocí elektronického formuláře (klikni ZDE). Pro třetí úroveň účasti (chebská) se elektronická registrace předem velmi doporučuje, ovšem ti, kdo by ji nezvládli, se mohou zaregistrovat přímo na startu, kde bude možnost osobní registrace otevřena v sobotu 20. 6. 2020 od 7:00 před chrámem sv. Mikuláše a Alžběty a bude možné se zaregistrovat až do ukončení "kluzkého" startu v 11:00. Součástí registrace je také zaslání dobrovolného startovného v jakékoli výši na účely podpory Hospice Sv. Jiří (podrobnosti v oddíle Dárcovství). 

TRASY: Tři úrovně účasti a doporučené trasy

1. VIRTUÁLNÍ - z vašeho obýváku on-line sledováním běhu Miloše Škorpila či dalších účastníků (na systému Glympse.com, s tagem !PoutniMaraton - stačí kliknout na tento odkaz nebo do webového prohlížeče zadat adresu Glympse.com/!PoutniMaraton) a s příspěvkem na benefici

2. KDEKOLI - trasa v okolí vašeho bydliště či kdekoli jinde dle vašeho výběru s možností virtuálně závodit s Milošem Škorpilem (na Glympse.com!PoutniMaraton) a s příspěvkem na benefici (příklad podpory této varianty najdete na PM - varianta Babice, nebo na PM - varianta Kotel - třeba vás to povzbudí k organizaci něčeho podobného)

3. CHEBSKÁ - jedna z doporučených tras tras v okolí Chebu s volným startem před chrámem sv. Mikuláše a Alžběty v Chebu mezi 8 a 11 hod.:

 • maratonská trasa (42,2 km: MAPA) či prodloužená maratonská trasa (45 km: MAPA) - přirozený běh s Milošem Škorpilem a Pepou "Pomalým" Cupalem (chcete-li běžet s Milošem, buďte na startu v 9:00)
 • "východní" prodloužená půlmaratonská trasa (27 km: MAPA) - výběh s manželi Martinou a Markem Adlerovými, milovníky Chebu a okolí z Prahy (chcete-li běžet s Martinou a Markem, buďte na startu v 9:30)
 • "západní" prodloužená půlmaratonská trasa (27 km: MAPA) - jogging s ředitelkou chebské farní charity Evou Kolafovou a ředitelem Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně Milanem Muzikářem (chcete-li běžet s Evou a Milanem, buďte na startu v 9:30)
 • mírně prodloužený čtvrtmaraton (12 km: MAPA) - vycházka či pomalý výběh s chebským farářem Petrem Hruškou (chcete-li se projít či vyklusat s Petrem, buďte na startu v 10:00)

Pozor, všechny trasy vedou letos pouze po české straně hranice, tudíž neodpovídají grafice z loga Poutního maratonu. Všechny trasy na všech třech úrovních je možné absolvovat nejen během, ale také pěšky, na koloběžce, na kole či jakýmkoli jiným, vámi zvoleným způsobem nezahrnujícím umělý pohon. Ačkoli na některých trasách budou jako průvodci k dispozici ambasadoři, můžete trasy samozřejmě zdolat i zcela samostatně, ve vlastním tempu, sami či ve vlastní partě přátel. 

Tak trochu jinak:

 • DÁRCOVSTVÍ: Přispět na benefici lze online (klikni ZDE) nebo osobně při registraci na chebském startu (podrobněji v oddíle Dárcovství). 
 • REGISTRACE: Registrace předem on-line (klikni ZDE), aby se minimalizovala doba pobytu na startu; jen výjimečně osobní registrace na chebském startu. Registrovaní on-line se již ráno ani na na startu chebské varianty nemusejí nikde zapisovat. 
 • START: Chebský start rozvolněný v průběhu od 8:00 do 11:00 hodin venku před kostelem. Účastníci varianty "kdekoliv" startují ve stejném čase na jimi zvoleném místě.
 • OBČERSTVENÍ: U startu malé občerstvení na cestu z Tříkrálové kavárničky Farní charity SokolovObčerstvovací stanoviště nebudou tentokrát žádná, je třeba si vzít vlastní zásoby. Na Loretě, na Buchbrunnen a na Zelené hoře lze načepovat pitnou vodu.
 • ZÁZEMÍ: Po chebském doběhu dostane každý, kdo se přihlásí v cíli, potvrzení o absolvování trasy; na faře však bude k dispozici jen nejnutnější zázemí (toalety, voda, lékárnička...); letos nejsou k dispozici ani masáže, ani sprchy.
 • DIPLOM: Potvrzení o absolvování trasy (absolventský diplom - ukázka ZDE) obdrží účastníci chebské varianty přímo v cíli, účastníci varianty "kdekoliv" dostanou diplom emailem na základě nějakého hodnověrného reportu z jimi absolvované trasy (pár fotek, záznam na Mapy.cz či nějaké běžecké aplikaci apod.).
 • AMBASADOŘI: Někteří ambasadoři jednotlivých tras mají na mobilu zapnuté sledování polohy. Běžci / chodci / cyklisté absolvující variantu "kdekoliv", s nimi tak mohou "závodit". Účastníci "domácí" úrovně je pak mohou sledovat z pohodlí svého domova. Chcete-li se stát i vy ambasadory Poutního maratonu, můžete zorganizovat jeho variantu "kdekoliv" (viz např. Poutní maraton - varianta Babice, nebo Poutní maraton - Rokycany).
 • SLEDOVÁNÍ: Sledování bude k dispozici na systému Glympse.com, s tagem !PoutniMaraton - stačí kliknout na tento odkaz nebo do webového prohlížeče zadat adresu Glympse.com/!PoutniMaratonPokud byste chtěli, aby vás druzí také mohli sledovat, stáhněte si a aktivujte si ve svém mobilu aplikaci Glympse (Android / Apple) a při volbě "Share location" zadejte sledování "Glympse Tagu" !PoutniMaraton. 
 • KONTAKTY: Kdybyste cokoli potřebovali (třeba se ztratili na trati), volejte ředitelku Farní charity Cheb Evu Kolafovou (731 619 729). Při vážném úraze či nehodě samozřejmě ihned 155 nebo 112.  Další kontakty najdete ZDE.